15KP54CA-TP
Mfr.Part #
15KP54CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
15KP54CA-TP
Description
TVS DIODE 54VWM 87.5VC R6
Stock
542
Manufacturer :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
R-6, Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Supplier Device Package :
R-6
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V